O guziczku czyli jak ruszyć z miejsca

» Napisany przez Wrz 11, 2017 w Blog

O guziczku czyli jak ruszyć z miejsca

c.d Wczorajszy guziczek, który był tym ”o jednym za dużo” dziś nabrał z goła innego znaczenia…

Sobota koniec lipca, jutro trzeba wstać przed świtem by ruszyć na upragnione wakacje. Trzeba się jeszcze spakować i przygotować na 30 godzinną drogę.

Obudziłam się z promieniami słońca na twarzy uradowana tym, że jest! Lista rzeczy do zrobienia już chciała się aktywować. Przeczuwając efekt tego na tą chwilę- totalne przytłoczenie i paraliż decyzyjny zastopowałam ją.

Od czego zacząć aby się rozkręcić, ale nie przytłoczyć?

Przydałoby się coś małego aby poczuć, że jest zrobione i ”ogarniam”. Tak wyjść z domu na chwilę i poczuć to słońce…                 O -pójdę po ten guziczek-nadaje się idealnie! Nie jest niezbędny (zero presji), ale fajnie jak będzie -to tylko max. 20 min i to z zapasem.

Zabieram córkę i wychodzimy w ten potok słońca.                          Pasmanteria -tysiące kolorowych elementów czekających na użycie aby ozdobić, zapiąć, otworzyć ubrania, torby,plecaki czy zabawki. Gumki,gumeczki,guziki, taśmy,wstążki,zamki, różyczki, haftowane łaty…Czy jest wśród nich cytrynowy guziczek- malutki? Niestety nie było.Był biały,przeźroczysty, pomarańczowy….

-O!- ten!

-Który?

-ten złoty!!!

Złoty? Faktycznie żółty perłowy, błyszczący mógł się kojarzyć  ze złotym.Przymierzamy do bolerka- faktycznie pasuje. Zamiast ”zgubić się” wyróżnia się, ale sweterek nabiera fajnego charakteru. Biały czy przeźroczysty guziczek  wypada z nim blado i odznacza się- widać, że to ”zastępstwo” za oryginał. Bierzemy złoty! Sprzedawczyni pakuje, a ja sobie myślę, że nigdy bym nie wpadła aby wybrać perłowy żółty do cytrynowego.

Zamiast ukryć-wyeksponować! Świetne podejście. Mam złoty guziczek!!!- widzieć tą radość-bezcenne!

Mamo, mamo chodźmy jeszcze do parku, chociaż na chwilę…     No-dobra, ale wiesz, że dziś trzeba się spakować ? Ja już jestem spakowana! Ale ja nie i jedzenie…i jeszcze trzeba sprawdzić czy spakowałaś to co naprawdę potrzebne…

Co tam tak kolorowo i gwarno? No tak…. w każdą sobotę lipca w godzinach 12-16 są zabawy plastyczne na trawie dla dzieci. A potem przedstawienie dla dzieci i wieczorne dla dorosłych. Przez wszystkie soboty nie dało się wcześniej wyjść z domu, aby skorzystać z tych kreatywnych atrakcji. Za to przedstawień nie odpuściłyśmy. I teraz przypadkiem możemy skorzystać z właśnie ostatnich, bo lipiec i festiwal się kończy…

Córka już biegnie to tych farb,mas dziwnych jakiś cegieł styropianowych. Ja siadam na ławce i cieszę się tym ciekawym rozwojem wydarzeń, sycę się słońcem. Po chwili zauważam rozstawione na trawniku leżaki…Siadam w jednym z nich i dopiero wtedy zaczynam czuć- tak tego mi było trzeba!!! Poczuć się już na wakacjach, wejść w rytm odpoczynku, relaksu. Dociera do mnie, że wciąż jestem w trybie organizowania remontu, doboru materiałów, ustalanie i precyzowania szczegółów  i to wszystko pracuje ”w tle” nie pozwalając wyobrazić sobie innej opcji i tym samym spakować na wakacje…

Dwie godziny leżakowania z buzią do słoneczka, pyszną kawą obok (rowerowa kawiarnia też była!) i lekturą ”Mądrość serca” (czytnik jakoś przypadkiem był w torebce…no tak spakowany na podróż) dały mi to przestawienie trybów na inne działanie.

Mój organizm dostał potrzebną dawkę światła, relaksu, odpoczynku poczucia się ”już na wyjeździe” (po pakowaniu). Dziecko wybawione, szczęśliwe….teraz pakowanie poszło sprawnie.

Sama bym tego nie wymyśliła, nie zaplanowała, nie uwierzyła, że taki plan będzie najlepszy…Cudownie, że wystarczy ta otwartość na siebie, własne potrzeby i dzieje się.

A jeszcze ten guziczek! Niesamowite…nic nie musiałam robić , córka sama chciała i sobie go przyszyła – pokazałam tylko jak…  jej poczucie dumy- bezcenne!

Masz jakiś swój ”guziczek”?

Jeśli ten wpis był dla Ciebie inspirujący- zostaw ślad w komentarzu.

Jeśli nie- nie informuj mnie o tym, szukaj dalej. Dobrego dnia!

darowizna

Zapisz

2 komentarze

  1. I wanted to draft you the very small note to finally thank you very much once again for these magnificent concepts you’ve featured in this article. It is really shockingly generous with people like you in giving unhampered what exactly most of us would have offered for sale for an electronic book to end up making some cash for themselves, most importantly seeing that you might well have done it in the event you decided. These concepts likewise worked to be the great way to fully grasp that other individuals have the same interest really like mine to figure out great deal more with respect to this condition. I’m certain there are lots of more pleasant moments in the future for many who browse through your blog.

    • Thank you for your comment. I am glad that my posts are helpful to others. This encourages me to continue writing.