Uśmiechnij się jesteś piękna!

» Napisany przez wrz 25, 2017 w Blog

Uśmiechnij się jesteś piękna!

Pamiętacie ”nie garb się!” czy ”wyprostuj się!” powtarzane wielokrotnie nam gdy byliśmy dziećmi czy młodzieżą?

Miało na celu wyrobienie nawyku właściwej postawy naszego ciała, tak aby nie obciążać naszego kręgosłupa. Zła postawa ciała po latach skutkuje bólami, zwyrodnieniami itp. jednym słowem ma swoje konsekwencje.

Nie widząc się w lustrze bokiem i nie mając nawyku przybierania właściwej postawy ciała potrzebowaliśmy wsparcia, korekty i przypominania- póki nasze ciało nie zapamiętało jak to jest być wyprostowanym.

Otwarta rozchylona klatka piersiowa to lepsze oddychanie, więc i dotlenienie organizmu i lepsze samopoczucie. Razem z wyprostowaną sylwetką daje sygnał do mózgu-że wszystko jest o.k. Gdy się garbimy, kulimy -to przyjmujemy postawę obronną i nasza fizjologia też nam odpowiada uczuciem przytłoczenia, czy lękiem, chęcią uniknięcia ”czegoś”.

A co z naszą postawą wobec życia?, czy wobec samej siebie?

Kulisz się, chcesz się schować czy dumnie jak na człowieka przystało podnosisz głowę i idziesz naprzód?

Latem doświadczyłam wśród cudownych kobiet jak jesteśmy piękne. W tym pięknie wewnętrznym i zewnętrznym. Jaka mamy moc.

Moc wytrzymania i moc zmiany i zawalczenia -jak wojowniczka.

I jak dobrze jest być ze sobą samą, podążać ,obserwować siebie w akceptującej uważności. Nie przywiązywać się do żadnego aspektu naszej osobowość preferując go , tylko dostrzegać tą różnorodność i doceniać to wszystko co się dzieje.

Ten ”powrót do siebie prawdziwej” aby trwał potrzebuje wzmocnienia w postaci drobnych, sympatycznych symboli, gestów czy rytuałów.

Bardzo się ucieszyłam gdy przy zwykłych ”skarpetkowych” zakupach w jednym sklepie (Pepco) znalazłam kilka niesamowitych koszulek. Wspierających to co chcę w sobie ugruntować.

Uśmiechnij się, jesteś piękna! -och! jak dobrze o tym przypominać ludziom i sobie samej- widząc się w lustrze!

Kocham wszystko w sobie! Tak bardzo zmienia się jakość życia gdy się ma taką postawę i wspaniałe, że od razu wychodzi czego jeszcze nie kocham lub tej miłości do siebie brakło- bo to się czuje…

Małe dziewczynki z marzeniami stają się kobietą z wizją. I ten łapacz snów…pozwolić sobie na powrót do marzeń, odkurzyć te zapomniane aby przekuć pragnienia serca w rzeczywistość,która daje spełnienie…

Ach i jeszcze ”zwykły” zeszyt przy okazji zakupów szkolnych dla dzieci ;Pozytywny umysł, pozytywne wibracje (emocje,nastrój), pozytywne życie- warto pamiętać o tej zależności

A Ciebie co wspiera, jakie treści teraz są dla Ciebie ważne?

Daj znać w komentarzu, podziel się jeśli ten wpis jest dla Ciebie wartościowy (jeśli nie-zostaw puste miejsce i poszukaj gdzie indziej)

darowizna

 

 

 

2 komentarze

  1. I in addition to my guys have been digesting the great solutions located on the blog while suddenly got a terrible suspicion I had not thanked the website owner for those tips. All of the people came totally excited to see them and already have very much been using them. Appreciate your turning out to be well kind and for choosing such amazing tips most people are really wanting to know about. Our own sincere apologies for not expressing gratitude to earlier.

    • Thank you!