Skuteczność?

» Napisany przez lt. 16, 2021 w Blog

Skuteczność?

Nie raz i nie dwa zdarzyło mi się wybrać do księgarni( internetowe również) w stanie znacznej konfuzji, wysokiego ‘’nie wiem’’ i idąc w tym nastawieniu, że jest rozwiązanie , jest odpowiedź dokładnie trafiałam na akapity, słowa klucze czy nawet same spisy treści które dokładnie precyzyjnie odpowiadały na moją potrzebę, dawały wiedzę, zrozumienie,popychały wewnętrzny proces dalej poza martwy punkt.

Nie raz i nie dwa chciałam kupować te książki , jednak to co było mi potrzebne już, właśnie dostałam i tylko tego potrzebowałam, idealne dopasowanie. Coś jak składnik czynny w całej masa tablet, reszta to wypełniacz i składniki dodatkowe, akurat mnie nie potrzebne. Byłam ogromnie wdzięczna autorom za ich wkład w mój proces, w wiedzę która dzięki nim wyszłam z czarnej dziury, którzy dali swój cenny czas swojego życia aby pisać, publikować i puszczać w zaufaniu i zazwyczaj nie wiedzieć o efektach swoich pracy poza sprzedanymi książkami, recenzjami i opiniami czytelników. Znakomita jednak część owoców nigdy do nich nie dociera..tak to jest urządzone.

Wartościowanie swojej pracy tylko tymi kryteriami skądinąd cennymi i przekładającymi się na finanse byłoby bardzo zawężone.

Dostrzegłam to w przebłysku olśnienia gdy znalazłam się po drugiej stronie- jako osoba pisząca, publikująca, dająca wartość, organizująca warsztaty, programy transformacyjne itp. przegapiłabym to gdyby nie zadziało się tak intensywnie i synchronicznie nie przyszły inne informacje.

Po pierwszym spotkaniu gdzie z 3 uczestniczek była jedna (piękne, karmiące z czasem na program i na bycie razem…) przeczytałam post dokładnie w tym temacie : robienia kręgu dla jednej osoby, warsztatów dla 2 uczestników i dobrodziejstw z tym związanych- zanim uruchomiło się w głowie fałszywe ale jakże powszechne myślenie o tym, że jedyną miara skuteczności jest ilość…uczestników.

Coś co wygląda jak porażka jest w istocie wysoce skuteczną formułą która działa tak jak jest w zamierzeniu tylko ….o wiele szybciej!!! Już w zetknięciu z nią, a nie po całym programie!

Czyż to nie fantastyczne – zapisać się na rejs na Wyspy Szczęśliwe rano, a już wieczorem odkryć swoje Wyspy Regeneracji i pierwszy raz w zgodzie ze sobą i klarownością zdecydować/zrezygnować bo już się je odkryło…

Być na spotkaniu informacyjnym być zapalonym a na rozpoczęcie wybrać i doświadczyć zamiast spotkania -sen, obudzić się szczęśliwą , zregenerowaną, a potem zrezygnować z programu z klarownością swoich potrzeb i ich zaspokojeniem?

Być przy chorym bliskim zamiast na spotkaniu i wiedzieć, że jest Przylądek Dobrej Nadziei….odkrywać swój własny w realiach swojego tętniącego życia.

Wszak kontakt z wartościami, jakościami może być jak wystrzelona flara jest na chwilę ale zmienia rzeczywistość, daje pewność tego co niewidoczne, na chwilę oświetla szerszą perspektywę i to wystarczy aby sobie przypomnieć….

Wszystkie te osoby widziały wartość i dostały ją tak jak tego potrzebowały w dodatku natychmiastowo!

Jeśli masz ochotę wyruszyć swój Rejs Transformacyjny na Wyspy Szczęśliwe, to daj znać! To program #ChangeYourWord #ZmieniajSwójŚwiat realizowany przez trenerów/facylitatorów międzynarodowej organizacji John Maxwell Team. Od 26.01.21 dostępny również w Polsce. 12 tygodni w tym 6 po wartościowych portach, pierwszy to Przylądek Dobrej Nadziej. Wartość Nadzieja to klucz, paliwo działania i transformacji i poczucia wpływu!